3 Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa informujemy, że podczas nabożeństw i Mszy św. w naszym kościele może być zgromadzonych maksymalnie 28 osób, a na placu przed kościołem należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej zasłaniamy maseczkami usta i nos.
 2. Dzisiaj we wspólnocie Kościoła rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego indywidualnie i we wspólnotach domowych.
 3. W poniedziałek Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 4. We wtorek trzeci dzień nowenny przed odpustową Uroczystością św. Antoniego z Padwy: o  godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy.
 5. Z uwagi na ogólną sytuację termin I Komunii Świętej jest nieaktualny. Konkretne ustalenia będą podejmowane wraz z rodzicami po powrocie dzieci do szkół.
 6. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 6.30 do 12.00 i od godz. 14.30 do 17.30.
 7. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 8. W Sobotę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeniesiona z Niedzieli. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Msza św. wynagradzająca NMP o godz. 7.30.
 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Wasze ofiary. Dziękujemy również tym osobom, które rozumiejąc trudną sytuację w obecnym czasie, zechciały złożyć ofiary na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

         Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony