3 Niedziela Adwentu – gaudete

12 grudnia 2021

 1. Pamiętajmy, że w kościele, poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Przeżywamy Adwent – od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy by już teraz skorzystać z Sakramentu Pojednania. Przypominamy, że w tym tygodniu można w naszym kościele przystąpić do Spowiedzi św. od godz. 6.30 do 8.30 i od godz. 17.30.
 3. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami. Pozostałe Msze św. o zwyczajnych porach (6.30, 8.00 i 18.00).
 4. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele – od poniedziałku (20 grudnia) do czwartku (23 grudnia) od godz. 6.00 do 12.00 i od godz. 14.00 do 18.00. W Wigilię można będzie przystąpić do Spowiedzi jedynie przed południem – od godz. 6.00 do 12.00.
 5. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii chorych, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz przyjąć Komunię świętą przed Świętami. Do chorych zgłoszonych w zakrystii, udamy się w piątek (17 grudnia) od godz. 9.00.
 6. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas. Zachęcamy do zadbania także o sąsiadów i znane nam osoby starsze i chore, niech to będzie okazja do zawiązania mocniejszych więzi kościoła parafialnego, a jednocześnie do spełnienia dobrego uczynku.
 7. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków wszystkich służb strzegących naszej wschodniej granicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Jeszcze w przyszłą niedzielę można złożyć ofiarę na świąteczne wsparcie ubogich prowadzone przez Akcję Katolicką.
 9. Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza na Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach od 17-19 grudnia od godz. 10.00 do 19.00 oraz zachęca do udziału w przekazaniu przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Przemyśla 19 grudnia o godz. 17.00 na przemyskim Rynku.
 10. Zapraszamy do uczestnictwa w Marszu Orląt Przemyskich i Lwowskich, który odbędzie się 18 grudnia. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w kościele Franciszkanów Konwentualnych o godz. 15.00.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność, zrozumienie i za wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone będą na porycie kosztów ogrzewania.

 Wszystkim gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz owocnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony