2 Niedziela Adwentu

05 grudnia 2021

 1. Pamiętajmy, że w kościele, poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Przeżywamy Adwent, który jest czasem szczególnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem: w Świętach Bożego Narodzenia, w sakramentach (zwłaszcza Eucharystii z Komunią) i w momencie Jego chwalebnego powrotu na ziemię, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
 3. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami. Pozostałe Msze św. o zwyczajnych porach (6.30, 8.00 i 18.00).
 4. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej prowadzą przed kościołem kwestę na przedświąteczne wsparcie ubogich. Dziękujemy za Waszą otwartość.
 5. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.
 6. Wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej i spotkanie dla klas VI odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45.W przyszłym tygodniu spotkania dla klas VII nie będzie, za to zapraszamy uczniów na Msze św. roratnie o godz. 7.00 rano.
 7. 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dlatego też, codziennie o godz. 17.30 odprawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy nowennowe.
 8. W poniedziałek, 6 grudnia o godz. 16.00, zapowiedział wizytę w naszym klasztorze święty Mikołaj. W zakrystii już przygotowano miejsce na prezenty dla grzecznych dzieci.
 9. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas, a opłatki rozprowadzają przed kościołem członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność, zrozumienie i za wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Ofiary składane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na porycie kosztów ogrzewania.

 

Wszystkim gromadzącym się w naszej świątyni, na rozpoczynający się Adwent i nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony