4 Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021

 1. Przeżywamy Adwent – od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy by już teraz skorzystać z Sakramentu Pojednania. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele – od poniedziałku (20 grudnia) do czwartku (23 grudnia) od godz. 6.00 do 12.00 i od godz. 14.00 do 18.00. W czasie spowiedzi nie będzie udzielana Komunia Święta. W Wigilię można będzie przystąpić do Spowiedzi jedynie przed południem – od godz. 6.00 do 12.00. Prosimy o zachowanie odstępów przy konfesjonale i używanie maseczek.
 2. Dzisiaj o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków wszystkich służb strzegących naszej wschodniej granicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Na ostatnie Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.
 4. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas. Zachęcamy do zadbania także o sąsiadów i znane nam osoby starsze i chore, niech to będzie okazja do zawiązania mocniejszych więzi kościoła parafialnego, a jednocześnie do spełnienia dobrego uczynku.
 5. W piątek – wigilia Bożego Narodzenia – pamiętajmy o wyjątkowym charakterze tego wieczoru przygotowującego nas na pasterkę i obchody narodzenia Zbawiciela. Niech nie zabraknie zatem: czytania Pisma Świętego, kolędowania w gronie rodzinnym, wspólnej modlitwy i atmosfery wzajemnej miłości. W wigilię nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Bardzo prosimy o dostosowanie się do obowiązujących ograniczeń pandemicznych i o używanie maseczek.
 7. W sobotę (Uroczystość Narodzenia Pańskiego) i niedzielę (II dzień świąt) Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. W dzień Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.
 8. W drugi dzień świąt obchodzić będziemy Niedzielę Świętej Rodziny.
 9. Wizyta duszpasterska: z uwagi na pandemię, tak jak w poprzednim roku, zapraszamy parafian z poszczególnych ulic i rejonów na Msze św. o godz. 18.00 (w intencji parafian) od 3 stycznia. Osoby, które pomimo pandemii pragną zaprosić kapłanów do swego domu proszone są o zgłoszenie w zakrystii jeszcze w tym roku. O terminie odwiedzin poinformujemy w pierwszą niedzielę nowego roku.
 10. Dzisiaj przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej prowadzą zbiórkę na przedświąteczne wsparcie ubogich.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za hojność, zrozumienie i za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

 Wszystkim gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz owocnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony