29 Niedziela Zwykła

16 października 2022

 1. Zwyczajem minionych lat, w przypadający dzisiaj Dzień Papieski zbierane są przed kościołem datki na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnioną młodzież z biednych rodzin.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 3. Również dzisiaj zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 15.00.
 4. W środę (19 października) przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Święto upamiętnia „bohaterów, niezłomnych obrońców wiary i niepodległej Polski”.
 5. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nabożeństwo Różańcowe prowadzą: w poniedziałek – FZŚ, we wtorek i czwartek – dzieci, w środę – Akcja Katolicka.
 6. W sobotę o godz. 5.20 z Placu Rybiego wyrusza pielgrzymka autokarowa organizowana przez Róże Różańcowe do Bochni (kopalnia soli), Niepołomic (Letnia rezydencja królów Polski), Tyniec (opactwo Benedyktyńskie) i Łagiewniki (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego).
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych, członkowie Stowarzyszenia Linia 102 przeprowadzą zbiórkę zniczy na cmentarze polskie za wschodnią granicą oraz datków na wsparcie akcji Zapalmy Znicz.
 8. W najbliższą sobotę rozpoczyna się w naszej wspólnocie nawiedzenie figury Matki Bożej Anielskiej z racji jubileuszu 400 lat obecności Franciszkanów – Reformatów na ziemiach Polskich. O godz. 17.15 – wprowadzenie figury Matki Bożej Anielskiej; 17.30 – różaniec; 18.00 – Msza św. z kazaniem; 18.30 – 21.00 – adoracja przy wystawionym Najświętszym Sakramencie; 21.00 – Apel Jasnogórski.
 9. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 10. Składamy serdeczne, Bóg zapłać, za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony