28 Niedziela Zwykła

09 października 2022

 1. Dzisiaj ostatni dzień Misji Parafialnych. Nauki ogólne podczas każdej Mszy św. Po Eucharystii o godz. 10.30 odprawione zostanie nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym z odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dziękujemy o. Jakubowi za wygłoszenie konferencje i modlitwę w intencji parafii oraz posługę w konfesjonale.
 2. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nabożeństwo Różańcowe prowadzą: w poniedziałek – FZŚ, we wtorek i czwartek – dzieci, w środę – Akcja Katolicka.
 4. W tym tygodniu zamykamy zapisy na pielgrzymkę orgaznizowaną 22 października przez Wspólnotę Żywego Różańca do Bochni (kopalnia soli), Niepołomic (Letnia rezydencja królów Polski), Krakowa (Tyniec i Łagiewniki).
 5. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W Kinie Centrum wyświetlany będzie film o ks. Janie Kaczkowskim (szczegóły na plakacie w gablocie).
 7. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 8. Dzisiaj przypada 350 rocznica Bitwy pod Kormanicami. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie będą miały miejsce w sobotę 15 października.
  • godz. 10.00 – na kopcu przy Krzyżu Zawierzenia – spacer dla dzieci i młodzieży organizowany przez harcerzy w temacie wydarzeń z 1672 roku.
  • godz. 16.00 – w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – konferencja naukowa pt. „Zapomniany bohater 1672 r. o. Krystyn Szykowski OFM” organizowana przez MNZP, klasztor franciszkanów-reformatów oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk.
  • złożenie kwiatów pod pomnikiem o. Krystyna Szykowskiego OFM.
  • godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem JE ks. bpa Krzysztofa Chudzio oraz Ministra Prowincjalnego o. Jacka Komana OFM w intencji pokoju w Polsce i na Ukrainie oraz dziękczynna za dar franciszkańskiego obrońcy Przemyśla o. Krystyna Szykowskiego OFM.
  • Po Mszy św. – Koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu harcerzy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.45 – spotkanie dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania.
 10. Za tydzień zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 15.00.
 11. Składamy serdeczne, Bóg zapłać, za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i kontynuację prac konserwatorskich w kościele i klasztorze.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony