30 Niedziela Zwykła

23 października 2022

 1. Z racji zbliżającego się jubileuszu 400 lat obecności Reformatów w Polsce przeżywamy w naszej wspólnocie peregrynację figury Matki Bożej – patronki naszej krakowskiej prowincji zakonnej. Gościmy o. Piotra – odpowiedzialnego za duszpasterstwo powołań oraz o. Nikodema – Komisarza Ziemi Świętej, którzy podczas wszystkich Mszy św. głoszą Słowo Boże.
 2. W kruchcie kościoła można nabyć franciszkańskie Koronki do Siedmiu Radości Maryi oraz dewocjonalia z Ziemi Świętej.
 3. Dzisiaj po Mszach świętych, członkowie Stowarzyszenia Linia 102 przeprowadzą zbiórkę zniczy na cmentarze polskie za wschodnią granicą oraz datków na wsparcie akcji Zapalmy Znicz.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania.
 5. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nabożeństwo Różańcowe prowadzą: w poniedziałek – FZŚ, we wtorek i czwartek – dzieci, w środę – Akcja Katolicka.
 6. W piątek (28 października) imieniny obchodzi o. Tadeusz – proboszcz naszej parafii. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o solenizancie.
 7. Zespół ” KANTATA” działający od lat przy naszej parafii zaprasza na koncert – chwilę zadumy poetycko muzycznej pt.: „Zaduszki” w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 8. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 9. Nasza parafia oraz Komisariat Ziemi Świętej z Krakowa organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Ojczyzny Jezusa w dniach od 27 kwietnia do 4 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 10. Składamy serdeczne, Bóg zapłać, za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony