26 Niedziela Zwykła

29 września 2019

 1. Już tylko dzisiaj ostatnia Msza św. w naszym kościele odprawiana jest o godz. 20.00. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.30 szczególnie młodzież, studentów i całe środowisko akademickie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla osób, zwłaszcza z klasy VIII, które pragną przyjąć w tym roku sakrament Bierzmowania i przygotowywały się do niego przez dwa lata w naszej parafii.
 3. Spotkania kandydatów do Bierzmowania będą odbywały się w tym roku po Mszach św. dla dzieci o godz. 11.45: dla klas VI w pierwsze niedziele miesiąca, a dla klas VII w drugie niedziele miesiąca.
 4. We wtorek będzie miało miejsce poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 17.15.
 5. W czwartek (3 X) po Mszy św. o godz. 18.00 upamiętnimy odejście do nieba św. Franciszka z Asyżu odprawiając tradycyjne nabożeństwo Transitus.
 6. W piątek (4 X) przypada Uroczystość Świętego Franciszka z Asyżu. Tego dnia o. Tadeusz obchodzić będzie jubileusz 25-lecia złożenia swojej profesji wieczystej. Msza w Jego intencji odprawiona zostanie o godz. 18.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Proboszczu wypraszając dla Niego potrzebne łaski.
 7. Zapraszamy parafian na nabożeństwo różańcowe odprawiane przez cały miesiąc październik – w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do pojednania z Bogiem w sakramencie Pokuty i do uczestnictwa w Eucharystii. Do chorych udamy się w pierwszy piątek od godz. 9.00.
 9. 5 października o godz. 6.00 rozpoczyna się Męski różaniec w kościele oo. Franciszkanów Konwentualnych.
 10. Zapraszamy parafian i sympatyków naszego Klasztoru i Parafii na Barbakan Reformacki – obchody 390-lecia obecności Franciszkanów-Reformatów w Przemyślu oraz 340 rocznica śmierci Andrzeja Maksymiliana Fredry. Obchody będą miały miejsce w sobotę 5 października od godz. 12.00. (szczegóły wydarzenia na plakatach).
 11. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej świątyni i wspólnoty. Niech dobry Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony