22 Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Do końca września ostatnia Msza św. niedzielna odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 3. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i środy o godz. 17.00 oraz w piątki o godz. 11.00 (poza I piątkiem miesiąca).
 4. W poniedziałek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. 1 września obchodzić będziemy 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. O godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza św. w kościele Karmelitów, a następnie na Cmentarzu Wojskowym przy Grobie Nieznanego Żołnierza o godz.17.15. Na obchody zapraszają: Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Powiatu i Dowództwo Garnizonu.
 6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w środę (1 września) o godz. 8.00.
 7. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 11.45 rozpoczniemy uroczyście nowy rok szkolny dla Szkół Podstawowych.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek udamy się do chorych od godz. 9.00. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca i różaniec.
 9. Pielgrzymka krwiodawców na Kalwarię Pacławską odbędzie się w najbliższą sobotę (4 września). Szczegóły w gablocie na plakacie.
 10. W sobotę rozpoczyna się w Przemyślu peregrynacja figury M.B. Fatimskiej pod hasłem: „Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i miłowana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.
 11. Trudna sytuacja w Afganistanie, a także kryzys na polskiej granicy z Białorusią to powody uruchomienia przez Caritas Polska akcji „Afganistan”. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św.
 12. Od poniedziałku (6 września) rozpoczynamy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Zapisy na pierwszym spotkaniu w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 13. Dzisiaj na rynku będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w godzinach od 11.00 do 14.00. Do wyboru proponowane są szczepionki Pfizer i Johnson & Johnson. Wymagany jest dowód osobisty.
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony