23 Niedziela Zwykła

05 września 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. Do końca września ostatnia Msza św. niedzielna odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 3. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i środy o godz. 17.00 oraz w piątki o godz. 11.00 (poza I piątkiem miesiąca).
 4. Dzisiaj Mszą św. o godz. 11.45 rozpoczniemy uroczyście nowy rok szkolny dla Szkół Podstawowych.
 5. Również dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 6. Trwa peregrynacja figury M.B. Fatimskiej pod hasłem: „Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i miłowana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat” (szczegóły na plakacie w gablocie).
 7. Trudna sytuacja w Afganistanie, a także kryzys na polskiej granicy z Białorusią to powody uruchomienia przez Caritas Polska akcji „Afganistan”. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się dzisiaj po Mszach św. Dziękujemy za wsparcie.
 8. Od poniedziałku (6 września) rozpoczynamy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Zapisy na pierwszym spotkaniu w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 9. Dzieci pragnące włączyć się w Eucharystyczny Ruchu Młodych oraz Scholę, zapraszamy do kontaktu z siostrą Antoniną po Mszach św. o godz. 11.45.
 10. O. Tomasz zaprasza młodzież po bierzmowaniu, która chciałaby spróbować swoich sił w śpiewaniu i muzykowaniu. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11.45 w zakrystii.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, przed Pierwszą Komunią Świętą, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.45 w kościele.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na potrzeby remontowe i konserwatorskie w kościele i klasztorze. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony