21 Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. W czasie wakacji ostatnia Msza św. niedzielna odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna we wtorki o godz. 17.00. W pilnych sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się do zakrystii zaraz po wieczornej Mszy św. (w poniedziałki, środy, czwartki i piątki).
 4. Dzisiaj w naszej parafii gościmy naszego współbrata – o. Łukasza Kwiatkowskiego OFM – misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Będzie głosił Słowo Boże, a po Eucharystii będzie zbierał ofiary na rzecz misji w której pracuje. Dziękujemy za wsparcie.
 5. Ojcowie Karmelici zapraszają na wieczór uwielbienia 25 sierpnia o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 6. W czwartek (26 sierpnia) o godz. 16.30 w refektarzu klasztornym odbędzie się wykład dr Małgorzaty Wilguckiej pt. „Święte Rośliny Kalwarii Pacławskiej w perspektywie antropologii kulturowej”. Zaś w piątek (27 sierpnia) ks. dr hab. Stanisław Cieślak SJ przedstawi wykład o roli krakowskich jezuitów w nauczaniu i pogłębianiu wiary pod koniec XIX wieku. Serdecznie zapraszamy na prelekcje.
 7. Księża Salezjanie zapraszają na nabożeństwo 24 godziny Męki Pańskiej – 27 i 28 sierpnia. Szczegóły na plakacie.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony