2 Niedziela Wielkiego Postu

05 marca 2023

 1. Dzisiaj przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej prowadzą zbiórkę do puszek na misje „Ad Gentes”. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.00, odprawianej w intencji członków Róż Żywego Różańca, zmiana tajemnic. Chętnych do włączenia się w modlitwę różańcową we wspólnocie zapraszamy bez względu na wiek i płeć na spotkanie do zakrystii po zmianie tajemnic.
 3. Jutro (6 marca) – ks. abp Adam Szal przeprowadzi wizytację naszej parafii. Przed południem odwiedzi chorych i uda się do jednej ze szkół leżących na terenie parafii, a po południu, po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00, o godz. 16.00 spotka się z przedstawicielami grup duszpasterskich. Droga Krzyżowa wyjątkowo odprawiona zostanie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. wizytacyjną o godz. 17.45.
 4. W środę obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Wszystkie Panie otoczmy naszą pamięcią modlitewną i wdzięcznością.
 5. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00 (rano) i dodatkowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Trwają zapisy do szkół podstawowych i przedszkoli. Informacji można zasięgnąć na stronach internetowych poszczególnych instytucji.
 7. W zakrystii są do nabycia paschaliki i miód w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła caritas.
 8. Jeszcze tylko kilka dni fundacja „Miłosierdzie”, włączając się w pomoc dla Frania Karasia chorego na SMA, prowadzi zbiórkę odzieży używanej. Na placu kościelnym, po lewej stronie od wjazdu, umiejscowiona jest przyczepka fundacji, na którą można złożyć zapakowaną w worki foliowe: odzież, ręczniki, obrusy, pościel, buty powiązane parami oraz sprzęt rehabilitacyjny – w dobrym stanie! Wszystkim wspierającym dziękujemy!
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.
 10. W minionym miesiącu odeszli do Pana z naszej parafii: Czesława Słysz, Jadwiga Welc, Katarzyna Kowalska, Władysław Magdziak i Danuta Wielgosz. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony