2 Niedziela Wielkiego Postu

05 marca 2023

 1. Dzisiaj przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej prowadzą zbiórkę do puszek na misje „Ad Gentes”. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.00, odprawianej w intencji członków Róż Żywego Różańca, zmiana tajemnic. Chętnych do włączenia się w modlitwę różańcową we wspólnocie zapraszamy bez względu na wiek i płeć na spotkanie do zakrystii po zmianie tajemnic.
 3. Jutro (6 marca) – ks. abp Adam Szal przeprowadzi wizytację naszej parafii. Przed południem odwiedzi chorych i uda się do jednej ze szkół leżących na terenie parafii, a po południu, po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00, o godz. 16.00 spotka się z przedstawicielami grup duszpasterskich. Droga Krzyżowa wyjątkowo odprawiona zostanie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. wizytacyjną o godz. 17.45.
 4. W środę obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Wszystkie Panie otoczmy naszą pamięcią modlitewną i wdzięcznością.
 5. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00 (rano) i dodatkowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Trwają zapisy do szkół podstawowych i przedszkoli. Informacji można zasięgnąć na stronach internetowych poszczególnych instytucji.
 7. W zakrystii są do nabycia paschaliki i miód w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła caritas.
 8. Jeszcze tylko kilka dni fundacja „Miłosierdzie”, włączając się w pomoc dla Frania Karasia chorego na SMA, prowadzi zbiórkę odzieży używanej. Na placu kościelnym, po lewej stronie od wjazdu, umiejscowiona jest przyczepka fundacji, na którą można złożyć zapakowaną w worki foliowe: odzież, ręczniki, obrusy, pościel, buty powiązane parami oraz sprzęt rehabilitacyjny – w dobrym stanie! Wszystkim wspierającym dziękujemy!
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.
 10. W minionym miesiącu odeszli do Pana z naszej parafii: Czesława Słysz, Jadwiga Welc, Katarzyna Kowalska, Władysław Magdziak i Danuta Wielgosz. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony