1 Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023

 1. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00 (rano) i dodatkowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 2. W czwartek o godz. 19.00 rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta – od Archikatedry do Krzyża Zawierzenia. Nasza parafia przejmuje krzyż i rozważa stację VI. Chętnych do czytania zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców i parafian.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o Spowiedzi św. i uczestnictwie w Eucharystii. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.
 4. W następną niedzielę:
 • zbiórka do puszek na fundusz Misyjny: Ad Gentes.
 • po Mszy św. o godz. 15.00, odprawianej w intencji członków Róż Żywego Różańca, zmiana tajemnic.
 1. W poniedziałek – 6 marca – ks. abp Adam Szal przeprowadzi wizytację naszej parafii. Przed południem odwiedzi chorych i uda się do jednej ze szkół leżących na terenie parafii, a po południu, po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00, godz. 16.00 spotka się z przedstawicielami grup duszpasterskich.
  Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. wizytacyjną o godz. 17.45.
 2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 informuje, iż trwają zapisy dzieci do klas pierwszych, których można dokonać codziennie w sekretariacie szkoły (7.00-15.00) lub elektronicznie przez stronę szkoły: sp5przemysl.pl.
 3. Zapisy prowadzi również Przedszkole nr 9 w dniach od 1 do 22 marca (szczegóły w gablocie).
 4. W zakrystii są do nabycia paschaliki i miód w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła caritas.
 5. Fundacja „Miłosierdzie”, włączając się w pomoc dla Frania Karasia chorego na SMA, prowadzi zbiórkę odzieży używanej. Odzież zostanie sprzedana, a pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie. Tak jak w minionym tygodniu, do najbliższej soboty włącznie, na placu kościelnym, po lewej stronie od wjazdu, będzie stała przyczepka fundacji, na którą można złożyć zapakowaną w worki foliowe: odzież, ręczniki, obrusy, pościel, buty powiązane parami oraz sprzęt rehabilitacyjny – w dobrym stanie! Wszystkim wspierającym dziękujemy!
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.    Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony