7 Niedziela Zwykła

19 lutego 2023

 1. Dziękujemy osobom, które pomogły chorym i starszym w przybyciu do kościoła na Eucharystię w Światowy Dzień Chorego.
 2. Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
 • dla kandydatów do Bierzmowania z klasy 8 po Mszy św. o godz. 11.45.
 • dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich po Mszy św. o godz. 15.00 odprawianej w ich intencji (spotkanie formacyjne).
 • dla Zelatorów Róż Żywego Różańca o godz. 17.15 w zakrystii.
 1. We wtorek o godz. 17.30 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. z kazaniem w ramach 40-godzinnego nabożeństwa.
 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte w środę popielcową odprawiane będą o godzinach: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św.
 3. W środę popielcową obowiązuje post ścisły: jakościowy (od pokarmów mięsnych) obowiązuje od 14 roku życia oraz ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia, w tym raz do syta) od 18 do 60 roku życia.
 4. Ofiary zebrane w środę popielcową przeznaczone będą na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji, Syrii oraz dla Ukrainy.
 5. Od czwartku przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki o godz. 6.00 (rano), codziennie o godz. 17.30, oraz dodatkowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych, by kochającym sercem i całą swoją osobą być przy cierpiącym Zbawicielu.
 6. Fundacja „Miłosierdzie”, włączając się w pomoc dla Frania Karasia chorego na SMA, prowadzi zbiórkę odzieży używanej. Odzież zostanie sprzedana, a pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie. Od poniedziałku do soboty na placu kościelnym po lewej stronie od wjazdu będzie stała przyczepka fundacji, na którą można złożyć zapakowaną w worki foliowe: odzież, ręczniki, obrusy, pościel, buty powiązane parami oraz sprzęt rehabilitacyjny – w dobrym stanie. Wszystkim wspierającym dziękujemy!
 7. Wyjątkowo w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej nie będzie spotkania muzycznego.
 8. W poniedziałek – 6 marcaks. abp Adam Szal będzie wizytował naszą parafię. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. wizytacyjną o godz. 17.45.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.    

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony