19 Niedziela Zwykła

07 sierpnia 2022

 1. Do końca sierpnia ostatnia Msza św. odprawiana będzie o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 11.00.
 3. Dzisiaj o godz.15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 4. W poniedziałek obchodzimy święto św. Dominika. To dzień imienin naszego brata Dominika – zakrystiana. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o solenizancie.
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w środę – św. Wawrzyńca, w czwartek – św. Klarę.
 6. 12 sierpnia wyrusza pielgrzymka na Kalwaryjski Wielki Odpust. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się dzisiaj o godz. 12.30 w kościele.
 7. Członkowie Róż Żywego Różańca zapraszają do uczestnictwa w pielgrzymce, która odbędzie się 20 sierpnia. Trasa obejmuje takie miejsca jak: Strachocina, Iwonicz Zdrój, Odrzykoń, Prządki oraz Korczyna. Wyjazd o godz. 7.00 zaś koszt to 150 zł. Zapisy otwarte dla wszystkich prowadzone są w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 8. Składamy serdeczne, Bóg zapłać, za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i kontynuację prac konserwatorskich w kościele i klasztorze, które w roku bieżącym obejmują remont elewacji kościoła i zabudowań należących do kompleksu klasztornego, renowację XIX-wiecznego obrazu św. Samuela oraz finalizowanie remontu sal duszpasterskich.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony