20 Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022

 1. Do końca sierpnia ostatnia Msza św. odprawiana będzie o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 11.00.
 3. W poniedziałek (15 sierpnia) obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 15.00 przywitamy pątników wracających z Kalwarii Pacławskiej.
 4. W środę (17 sierpnia) wspominamy w liturgii św. Jacka.
 5. Członkowie Róż Żywego Różańca zapraszają do uczestnictwa w pielgrzymce, która odbędzie się 20 sierpnia. Trasa obejmuje takie miejsca jak: Strachocina, Iwonicz Zdrój, Odrzykoń, Prządki oraz Korczyna. Wyjazd o godz. 7.00, zaś koszt to 150 zł. Zapisy otwarte dla wszystkich prowadzone są w zakrystii do jutra.
 6. Zbiórka elektrośmieci prowadzona przez fundację Pro Missio, której celem jest wsparcie dla misjonarza ks. Jacka Żygały pochodzącego z naszej archidiecezji i pracującego w Peru, jest organizowana także w naszej parafii. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na klasztornym podwórzu od ul. Sowińskiego – 30 sierpnia (od godz. 9.00 do 17.00) i 31 sierpnia (do godz.12.00).
 7. W piątek (26 sierpnia) o godz. 16.30 w refektarzu klasztornym odbędzie się wykład dr Małgorzaty Wilguckiej o „świętej” przyrodzie Kalwarii Pacławskiej.
 8. Składamy serdeczne, Bóg zapłać, za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i kontynuację prac konserwatorskich w kościele i klasztorze, które w roku bieżącym obejmują remont elewacji kościoła i zabudowań należących do kompleksu klasztornego, renowację XIX-wiecznego obrazu św. Samuela oraz finalizowanie remontu sal duszpasterskich.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony