18 Niedziela Zwykła

31 lipca 2022

 1. Do końca sierpnia ostatnia Msza św. odprawiana będzie o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 11.00.
 3. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Jak co roku możemy ofiarować naszą abstynencję za grzechy i skutki pijaństwa.
 4. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza do wspólnej modlitwy o pokój za wstawiennictwem św. Jana z Dukli w dni powszednie od godz. 16.50 i w niedzielę od godz. 17.50. Relikwie św. Jana z Dukli będą obecne w naszym kościele do 5 sierpnia.
 5. We wtorek (2 sierpnia) obchodzić będziemy Święto Matki Bożej Anielskiej – Odpust Porcjunkuli. Msze św. odprawiane będą jak w dzień powszedni. Tego dnia za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze Spowiedzi i uczestnictwa w Eucharystii.
 7. W sobotę obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.
 8. 12 sierpnia wyrusza pielgrzymka na Kalwaryjski Wielki Odpust. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia o godz. 12.30 w kościele.
 9. Chętnych ze wspólnoty Róż Żywego Różańca zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce która odbędzie się 20 sierpnia. Trasa obejmuje takie miejsca jak: Strachocina, Iwonicz Zdrój, Odrzykoń, Prządki oraz Korczyna. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w zakrystii.
 10. Składamy serdeczne, Bóg Zapłać, za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. 

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony