17 Niedziela Zwykła

24 lipca 2022

 1. Do końca sierpnia ostatnia Msza św. odprawiana będzie o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki o godz. 11.00.
 3. Dzisiaj, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na parkingu przed dworcem PKP i na ul. Sowińskiego.
 4. Ojciec święty Franciszek ustanowił dzień dzisiejszy Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich.
 5. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 6. We wtorek w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę -rodziców Matki Bożej. To dzień szczególnej modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
 7. Członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Róż Żywego Różańca zapraszają w dni powszednie o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy o pokój.
 8. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza na uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana z Dukli do naszego kościoła. Przywitanie będzie miało miejsce w czwartek 28 lipca o godz. 16.40. Relikwie Świętego będą obecne w naszej świątyni do 5 sierpnia. W tym czasie zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem św. Jana z Dukli w dni powszednie od godz.16.50 i w niedzielę od godz. 17.50.
 9. Składamy serdeczne, Bóg Zapłać, za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. 

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony