18 Niedziela Zwykła, Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli

02 sierpnia 2020

 1. Od pierwszej niedzieli lipca do końca września ostatnia Msza św. w naszym kościele odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria w okresie wakacji będzie czynna we wtorki o  godz. 17.00. W pilnych sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się do zakrystii zaraz po wieczornej Mszy św.
 3. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do ofiarowania osobistej abstynencji za grzechy i skutki pijaństwa.
 4. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. O godz. 15.00 Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 6. W naszej wspólnocie franciszkańskiej witamy o. Roberta Prokopiuka oraz o. diakona Piotra Zarczuka, którzy zostali skierowani przez Zarząd Prowincji Zakonnej do posługi w naszym przemyskim klasztorze. Życzymy czcigodnym Ojcom błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do pojednania z Bogiem i człowiekiem w Sakramencie Pokuty i do uczestnictwa w Eucharystii. W tym miesiącu wyjątkowo nie udamy się do chorych z Komunią Świętą.
 8. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy o godz. 11.45 i 13.00. Prosimy osoby niezainteresowane o uczestnictwo w Eucharystii w innych godzinach.
 9. Organizatorzy XX Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato serdecznie zapraszają na koncerty od 1 do 20 sierpnia (szczegóły na plakacie).
 10. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej świątyni i wspólnoty. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich przy naszym kościele i klasztorze.
 11. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa lub zachowania dwumetrowego odstępu w czasie uczestnictwa w zgromadzeniach liturgicznych. Pamiętajmy o użyciu maseczek szczególnie podczas spowiedzi. Jest to znakiem odpowiedzialności za siebie i innych.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony