19 Niedziela Zwykła

09 sierpnia 2020

 1. Od pierwszej niedzieli lipca do końca września ostatnia Msza św. w naszym kościele odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30.
 2. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna we wtorki o godz. 17.00. W pilnych sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się do zakrystii zaraz po wieczornej Mszy św.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do ofiarowania osobistej abstynencji za grzechy i skutki pijaństwa.
 4. Dzisiaj, dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy o godz. 11.45 i 13.00. Prosimy osoby niezainteresowane o uczestnictwo w Eucharystii w innych godzinach.
 5. W Sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.
 6. Bp. Stanisław Jamrozek oraz wspólnota Męski Różaniec z Przemyśla zachęcają do modlitwy za tych, którzy niszczą Kościół: od 15 sierpnia do 24 grudnia ”Zaadoptuj Nieprzyjaciela Kościoła”. (szczegóły w gablocie)
 7. Organizatorzy XX Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato serdecznie zapraszają na koncerty od 1 do 20 sierpnia (szczegóły na plakacie).
 8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej świątyni i wspólnoty. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich przy naszym kościele i klasztorze.
 9. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa lub zachowania dwumetrowego odstępu w czasie uczestnictwa w zgromadzeniach liturgicznych. Pamiętajmy o użyciu maseczek szczególnie podczas spowiedzi. Jest to znakiem odpowiedzialności za siebie i innych.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.  

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2023: Waleria Pomianek, Maria Góra, Stanisław Dubiel; Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
 • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony