18 Niedziela Zwykła

01 sierpnia 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw, na terenie kompleksu klasztornego, należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. W czasie wakacji ostatnia Msza św. niedzielna odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna we wtorki o godz. 17.00. W pilnych sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się do zakrystii zaraz po wieczornej Mszy św. (w poniedziałki, środy, czwartki i piątki)
 4. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Jak co roku możemy ofiarować naszą abstynencję za grzechy i skutki pijaństwa.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych dla członków Róż Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00.
 6. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek serdecznie zaprasza na XXI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato od 18 lipca do 4 sierpnia. Szczegóły na plakatach.
 7. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar dotkniętych powodziami w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych w czasie wakacji nie idziemy.
 9. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą i różaniec o godz. 8.00
 10. 2 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia za nawiedzenie kościoła Franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich w kościele i klasztorze. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Gościom,  Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.           

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony