17 Niedziela Zwykła

25 lipca 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw, na terenie kompleksu klasztornego, należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej należy zasłaniać usta i nos.
 2. W czasie wakacji ostatnia Msza św. niedzielna odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna we wtorki o godz. 17.00. W pilnych sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się do zakrystii zaraz po wieczornej Mszy św. (w poniedziałki, środy, czwartki i piątki)
 4. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o naszych dziadkach w modlitwie prosząc Boga by dawał siły, zdrowie, radość i zawsze błogosławił.
 5. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na parkingu przed dworcem PKP i na ulicy Sowińskiego.
 6. Zachęcamy kierowców do włączenia się w akcję „Św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej podróży” (szczegóły na plakacie).
 7. Duszpasterstwo Misyjne Archidiecezji Przemyskiej zachęca do uczestnictwa w akcji „Lato z misjonarzem”, która ma na celu przybliżyć wysiłek misyjny 22 misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Szczegóły na ulotkach oraz na stronie internetowej: misje.przemyska.pl
 8. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek serdecznie zaprasza na XXI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato od 18 lipca do 4 sierpnia. Szczegóły na plakatach.
 9. W przyszłą niedzielę (1 sierpnia) odbędzie się w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz ofiar dotkniętych powodziami w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy
w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony