1 Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, a więc Nowy Rok w liturgii, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Adwent to czas szczególnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem: w Świętach Bożego Narodzenia, w sakramentach (zwłaszcza Eucharystii z Komunią) i w momencie Jego chwalebnego powrotu na ziemię, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
 2. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.
 3. 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dlatego też, codziennie o godz. 17.30 odprawimy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu i modlitwy nowennowe.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie udamy się do chorych. Prosimy jednak, by zgłaszać w zakrystii tych chorych, którzy pragną przystąpić do Spowiedzi i Komunii św. Udamy się do nich indywidualnie, na życzenie, by zachować jak największą ostrożność i bezpieczeństwo. Z racji pierwszego piątku zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej.
 5. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec.
 6. W przyszłą niedzielę o godz.15.00 Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic. Zapraszamy zelatorów lub osoby przez nich wskazane.
 7. 6 grudnia, zgodnie z tradycją, obchodzimy dzień św. Mikołaja. W tym trudnym czasie podarujmy sobie nawzajem odrobinę więcej uśmiechu i życzliwości oraz wzajemnej modlitwy.
 8. Sakrament Bierzmowania zostaje przeniesiony na czerwiec. Dokładne informacje przekażemy w stosownym czasie.
 9. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas oraz opłatki.
 10. W związku z ograniczeniami nasza świątynia może pomieścić tylko 30 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami.
 11. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie liturgii. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 Wszystkim  gromadzącym się w naszej świątyni, na rozpoczynający się Adwent i nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony