2 Niedziela Adwentu

06 grudnia 2020

 1. Adwent to czas szczególnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem: w Świętach Bożego Narodzenia, w sakramentach (zwłaszcza Eucharystii z Komunią) i w momencie Jego chwalebnego powrotu na ziemię, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.
 2. 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dlatego też, codziennie o godz. 17.30 odprawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu i modlitwy nowennowe. W Uroczystość porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
 3. Prosimy, by w tym tygodniu zgłaszać w zakrystii tych chorych, którzy pragną przystąpić do Spowiedzi i Komunii św. Udamy się do nich indywidualnie, na życzenie, by zachować jak największą ostrożność i bezpieczeństwo.
 4. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic. Zapraszamy zelatorów lub osoby przez nich wskazane.
 5. Sakrament Bierzmowania zostaje przeniesiony na czerwiec. Dokładne informacje przekażemy w stosownym czasie.
 6. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas oraz opłatki.
 7. W dniu dzisiejszym, od godz. 9.00, przed głównym wejściem do kościoła, harcerze z 99 Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej im. Płk. Witolda Pileckiego, będą rozprowadzać sianko pod obrus wigilijny.
 8. W związku z ograniczeniami, nasza świątynia może pomieścić tylko 30 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami.
 9. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie liturgii. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.
 10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, taca remontowa. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość.

 

Wszystkim  gromadzącym się w naszej świątyni, na Adwent i nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dzisiaj dzień św. Mikołaja: podarujmy sobie nawzajem w tym trudnym czasie odrobinę więcej uśmiechu i życzliwości oraz wzajemnej modlitwy.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony