34 Niedziela Zwykła / Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego.
 2. Podczas Mszy św. o godz. 11.45 do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza włączeni zostaną nowi Ministranci.
 3. Za tydzień, okresem Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
 4. W zakrystii są do nabycia paschaliki. Pragnący zapalić ten symbol zmartwychwstania na grobie swoich bliskich mogą się w nie u nas zaopatrzyć.
 5. Przez 8 dni dowolnie wybranych w listopadzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Aby ułatwić dopełnienie warunku przyjęcia Komunii św., w naszej świątyni, w dni powszednie o godz. 15.00, przed Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie możliwość przyjęcia Komunii św.
 6. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym kościele będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 7. 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowe podczas Mszy św. wieczornej.
 8. W związku z ograniczeniami nasza świątynia może pomieścić tylko 30 osób. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych restrykcji i zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami. Spotkania grup parafialnych zostają czasowo zawieszone.
 9. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie liturgii. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, modlitwy i każde dobre słowo. Bóg Zapłać.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony