Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 28 osób, a na placu należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej zasłaniamy usta i nos.
 2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 3. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. – w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.30.
 4. We wtorek siódmy dzień nowenny przed Uroczystością odpustową św. Antoniego. Msza św. przy ołtarzu św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań o godz. 8.00, a po Mszy św. wieczornej, z modlitwami nowennowymi, błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.
 6. 3 czerwca (czwartek), obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się procesja eucharystyczna przed kościołem. Prosimy o nieparkowanie samochodów w tym czasie na placu.
 7. Z okazji Roku Świętego Józefa, Księża Salezjanie zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki i Pieśni o św. Józefie. Szczegóły na plakacie.
 8. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za Wasze wsparcie oraz za wszelkie gesty dobroci
  i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony