Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30 maja 2021

 1. W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią informujemy, że podczas nabożeństw w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 28 osób, a na placu należy zachować stosowny odstęp. Poza momentem przyjęcia Komunii Świętej zasłaniamy usta i nos.
 2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. – w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.30.
 4. We wtorek ósmy dzień nowenny przed Uroczystością odpustową św. Antoniego. Msza św. przy ołtarzu św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań o godz. 8.00, a po Mszy św. wieczornej, z modlitwami nowennowymi, błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy.
 5. 1 czerwca, proboszcz naszej parafii – o. Tadeusz obchodzić będzie  jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich . Uroczysta Msza św. w Jego intencji o godz.  18.00.
 6. W czwartek (3 czerwca) obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się procesja eucharystyczna przed kościołem. Prosimy o nieparkowanie samochodów w tym czasie na placu.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic o godz. 15.00.
 8. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje jednodniową pielgrzymkę do Dukli dnia 12 czerwca. Koszt pielgrzymki to 30 zł; zapisy w zakrystii u br. Dominika.
 9. Nauki przedmałżeńskie w parafii Księży Salezjanów rozpoczną się 7 czerwca i odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za Wasze wsparcie oraz za wszelkie gesty dobroci i życzliwości.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony