Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09 czerwca 2019

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu”.
 2. Najbliższy wtorek to ostatni dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego na Mszę św. z modlitwami nowennowymi oraz procesją o godz. 18.00. Po procesji zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do ogrodu klasztornego na chwilę wspólnego biesiadowania przy wtórze pieśni i piosenek. Można też zaangażować się w tę inicjatywę dzieląc się z innymi przyniesionymi przez siebie potrawami.
 3. 13 czerwca (czwartek) – Uroczystość św. Antoniego. Msze święte tego dnia będą odprawiane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00. Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św. Główna Msza św. odpustowa i procesja o godz. 18.00. Na procesję zapraszamy przede wszystkim dzieci sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną.
 4. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy 25 minut przed wieczorną Mszą św. (w tygodniu o godz. 17.35, a w niedzielę o godz. 18.35).
 5. Msza św. na zakończenie roku katechetycznego dla Przedszkola nr 2 odprawiona zostanie w piątek o godz. 9:30.
 6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla SP nr 5 w przyszłą niedzielę o godz. 11.45.
 7. Parafia Franciszkanów Konwentualnych zaprasza na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie 15 czerwca (sobota) o godz. 18.30.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary. Dziękujemy za hojność na rzecz naszej wspólnoty. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone będą na potrzeby remontowe w Klasztorze, które w tym roku obejmują przede wszystkim remont budynku dawnych salek katechetycznych oraz wnętrze chóru zakonnego.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże.

Najnowsze wydarzenia

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
 • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
 • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
 • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony