Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09 czerwca 2019

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu”.
 2. Najbliższy wtorek to ostatni dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego na Mszę św. z modlitwami nowennowymi oraz procesją o godz. 18.00. Po procesji zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do ogrodu klasztornego na chwilę wspólnego biesiadowania przy wtórze pieśni i piosenek. Można też zaangażować się w tę inicjatywę dzieląc się z innymi przyniesionymi przez siebie potrawami.
 3. 13 czerwca (czwartek) – Uroczystość św. Antoniego. Msze święte tego dnia będą odprawiane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00. Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św. Główna Msza św. odpustowa i procesja o godz. 18.00. Na procesję zapraszamy przede wszystkim dzieci sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną.
 4. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy 25 minut przed wieczorną Mszą św. (w tygodniu o godz. 17.35, a w niedzielę o godz. 18.35).
 5. Msza św. na zakończenie roku katechetycznego dla Przedszkola nr 2 odprawiona zostanie w piątek o godz. 9:30.
 6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla SP nr 5 w przyszłą niedzielę o godz. 11.45.
 7. Parafia Franciszkanów Konwentualnych zaprasza na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie 15 czerwca (sobota) o godz. 18.30.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary. Dziękujemy za hojność na rzecz naszej wspólnoty. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone będą na potrzeby remontowe w Klasztorze, które w tym roku obejmują przede wszystkim remont budynku dawnych salek katechetycznych oraz wnętrze chóru zakonnego.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony