Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

 1. Przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej, kończy ona okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. W środę o godz. 8.00 Msza na zakończenie roku szkolnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Elektronicznych. Serdecznie zapraszamy wszystką młodzież.
 3. W czwartek Boże Ciało uroczysta procesja przez Miasto rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00 od Katedry, przejdzie na plac ratuszowy i dalej do kościoła św. Józefa- Salezjanie. Na procesję szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną. Do Katedry wyjdziemy o 8.30. Msze w naszym kościele w porządku niedzielnym. Procesje w Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej, z racji oktawy Bożego Ciała, w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W czasie Procesji siostry Michalitki i podopieczni Oratorium będą rozprowadzać chlebki dobroci zbierając datki na wakacyjny wypoczynek dzieci,
 5. W niedzielę po Mszy o godz. 15. Wyruszy procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii zapraszamy na nią wszystkich parafian a szczególnie: dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczęta do sypania kwiatków i oczywiście całą asystę procesyjną. Prosimy, by jak co roku, poszczególne grupy parafialne przygotowały Ołtarze na trasie Procesji.
 6. Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni: we wszystkie dni tygodnia 25 minut przed wieczorną Mszą Św. (w tygodniu 17.35, a w niedzielę o 18.35) Serdecznie zapraszamy.
 7. Składamy serdeczne, Bóg Zapłać, za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy za wszystko co składacie na potrzeby naszej wspólnoty.

Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy Radości.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony