Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

27 maja 2018

 1. Przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. W czwartek Boże Ciało. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, a następnie od kościoła św. Józefa – Salezjanie, przejdzie procesja na plac ratuszowy i dalej do Katedry. Na procesję szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną. Do Salezjan wyjdziemy o godz. 8.30. Msze w naszym kościele odprawiane będą w porządku niedzielnym.
 3. Po procesji, podobnie jak w poprzednich latach, rozprowadzane będą chlebki dobroci jako wsparcie dla dzieci i młodzieży Oratorium sióstr Michalitek z ul. Basztowej. (Procesje w Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej).
 4. W niedzielę po Mszy o godz. 15.00. Wyruszy procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii zapraszamy na nią wszystkich parafian a szczególnie: dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczęta do sypania kwiatków i oczywiście całą asystę procesyjną. Prosimy, by jak co roku, poszczególne grupy parafialne przygotowały Ołtarze na trasie Procesji.
 5. Nabożeństwa Majowe w naszej świątyni: we wszystkie dni tygodnia pół godziny przed wieczorną Mszą Św. (w tygodniu 17.30, a w niedzielę o 18.30).
 6. We wtorek siódmy dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy asystę i dzieci na procesję po wieczornej Mszy świętej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia czystości serca w sakramencie pojednania i przyjęcia komunii wynagradzających. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.30. Do chorych w I piątek udamy się od godz. 9.00. (z racji oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W I sobotę miesiąca 15 minutowe rozważanie przed Mszą św. o godz. 8.00.
 9. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania wyjątkowo odbędą się: w poniedziałek 28 maja o godz. 18 klasy drugie gimnazjum i 7 podstawowe, oraz w środę 30 maja o godz. 18 klasy 6 szkoły podstawowej.
 10. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Dukli dnia 9 czerwca 2018. Koszt pielgrzymki 30 zł. Wyjazd z placu Berka i Joselewicza (obok muzeum o 7:00). Zapisy w zakrystii.
 11. Składamy serdeczne, Bóg Zapłać, za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy za Waszą hojność na rzecz naszej wspólnoty i parafii.

Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy Radości i błogosławieństwa Bożego.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony