Boże Ciało

31 maja 2018

 1. Dzisiaj obchodzimy Boże Ciało. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, a następnie od kościoła św. Józefa (Salezjanie) przejdzie procesja na plac ratuszowy i dalej do Katedry. Na procesję szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną. Do Salezjanów wyjdziemy o godz. 8.30. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w porządku niedzielnym.
 2. Po procesji podobnie jak w poprzednich latach rozprowadzane będą chlebki dobroci jako wsparcie dla dzieci i młodzieży Oratorium sióstr Michalitek z ul. Basztowej.
 3. Zgodnie z tradycją procesje w Oktawie Bożego Ciała będą po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W niedzielę (3 czerwca) po Mszy św. o godz. 15.00 wyruszy procesja parafialna do czterech ołtarzy. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, a szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczęta do sypania kwiatów i oczywiście całą asystę procesyjną. Prosimy, by jak co roku, poszczególne grupy parafialne przygotowały ołtarze na trasie procesji.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni we wszystkie dni tygodnia pół godziny przed wieczorną Mszą Św. (w tygodniu 17.30, a w niedzielę o 18.30)
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia czystości serca w sakramencie pojednania i przyjęcia komunii wynagradzających. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00. Z racji oktawy Bożego Ciała jutro nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W I sobotę miesiąca 15 minutowe rozważanie przed Mszą Wynagradzającą o godz. 8.00.
 8. 10 czerwca na Mszy o godz. 11.45 będziemy uroczyście świętować 25-lecie święceń kapłańskich o. Zbigniewa Rogowskiego, a o godz. 15.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi o. Piotr Antoniuk OFM (neoprezbiter naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa)
 9. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Dukli w dniu 9 czerwca 2018r. Koszt pielgrzymki 30 zł. Wyjazd z placu Berka Joselewicza (obok muzeum o godz. 7:00). Zapisy w zakrystii.

Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony