TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26 maja 2024

 1. Przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej, kończy ona okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Na wszystkich Mszach kazania dzisiaj głosi Duszpasterz Powołaniowy naszego zakonu o. Dawid Birunt wraz z klerykami naszego Franciszkańskiego Seminarium w Krakowie.
 3. Po Mszy o 13.30 spotkanie dla kandydatów z kl. 8 do bierzmowania.
 4. Od godziny 13.00 na placu klasztornym i w ogrodzie Stowarzyszenie Oaza wraz z przyjaciółmi organizuje Dzień dziecka i Matki. Na gry, zabawy i poczęstunek zapraszamy. (Wejście od Sowińskiego 3)
 5. We wtorek siódmy dzień nowenny przed Uroczystością odpustową Św. Antoniego: o 8.00 Msza w intencji próśb i podziękowań a po Mszy wieczornej o godz. 18.00, z modlitwami nowennowymi, procesja i Błogosławieństwo relikwiami Świętego Antoniego z Padwy. (Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i do poduszek oraz asystę procesyjną.)
 6. W czwartek Boże Ciało uroczysta procesja przez Miasto rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00 od Katedry i przejdzie do kościoła św. Józefa-Salezjanie. Na procesję tradycyjnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną. Do Katedry wyjdziemy o 8.25. Msze w naszym kościele w porządku niedzielnym (tylko Mszy o 13.30 i 15.00 nie będzie). Procesje  w Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej.(z wyjątkiem niedzieli)
 7. W Boże Ciało w Rzeszowie tradycyjnie odbywać się będzie o 19.00 koncert „Jednego serca, jednego Ducha”.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 15.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii. Zapraszamy na nią wszystkich parafian a szczególnie: dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczęta do sypania kwiatków i oczywiście całą asystę procesyjną. Prosimy, by jak co roku, poszczególne grupy parafialne przygotowały Ołtarze na trasie Procesji. (pierwszy Akcja Katolicka, drugi Róże różańcowe, trzeci Służba Liturgiczna Ołtarza i czwarty Franciszkański Zakon Świeckich). Po procesji zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Nabożeństwa majowe, a od soboty czerwcowe w naszej świątyni: we wszystkie dni tygodnia pół godziny przed wieczorną Mszą Św. Serdecznie zapraszamy.
 10. Informacje o 22 Międzynarodowych Warsztatach Gospel, o Wakacyjnych propozycjach Ruchu Apostolstwa Młodzieży i inne, w gablotkach.
 11. Bóg Zapłać, za wasze ofiary. Dziękujemy za wszystko co składacie na potrzeby naszej wspólnoty.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym

 gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy Radości

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony