Święto Ofiarowania Pańskiego

02 lutego 2020

 1. Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej); błogosławieństwo świec podczas każdej Mszy św. Na Mszę św. o godz. 11.45 szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Prosimy przynieść świece.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic dla członków Róż Żywego Różańca.
 3. Fundacja Salezjańska Szkoła Organistowska zaprasza dzieci klas 4-8 wraz z rodzicami do Szkoły Chóralnej prowadzonej przez P. Piotra Szelążka. Zajęcia odbywają się w każdy piątek od godz. 17.00 do godz. 18.30 w auli Zespołu Szkół Salezjańskich ul. św. Jana Nepomucena 3.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pamiętajmy o odnowieniu naszej duszy przez Sakrament Pokuty i Eucharystii. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.
 5. Katechezy Przedmałżeńskie odbywają się w Parafii Katedralnej od 3 lutego 2020 r. w poniedziałki, środy i piątki o  godz. 19.00.
 6. W przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające 80 rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir. Msza św. w kościele Św. Trójcy o godz. 10.00 i uroczyste zapalenie zniczy na nieczynnej rampie kolejowej na Bakończycach. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przypominamy o spotkaniach dla młodzieży przed Bierzmowaniem: klasy VI w pierwsze niedziele miesiąca, a klasy VII w drugą niedzielę po Mszy św. dla dzieci o  godz. 11.45.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. W przyszłą niedzielą taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi

 Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony