Niedziela Zmartwychwstania

17 kwietnia 2022

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy – jest ona przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie transmitowanego przez radio lub telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.
 4. We wtorek – drugi dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy asystę i dzieci na procesję po wieczornej Mszy św.
 5. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać o godz. 14.30 w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas.
 6. Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 20-lecia Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel w Przemyślu 23 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Kulturalnym na ul. Konarskiego. Msza św. dziękczynna z okazji Jubileuszu zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Składamy serdeczne, Bóg Zapłać, za Waszą ofiarność. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie wystroju Świątyni do Triduum Paschalnego: Starszym Ministrantom za przygotowanie Ciemnicy; Pani Halinie i Pani Neli oraz Bratu Dominikowi za przygotowanie Grobu Pańskiego. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za służenie podczas Liturgii; zespołowi Cantata i Harcerzom za wspólne czuwanie i adoracje; Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich za nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i wszystkim Wam za modlitwę oraz tak liczne uczestnictwo.

  Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy Radości Zmartwychwstania.

  Chrystus Zmartwychwstał, alleluja!

  Prawdziwie Zmartwychwstał, alleluja!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony