Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04 kwietnia 2021

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy – przedłużenie świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Również w piątek udamy się do chorych z Komunią św. od godz. 9.00.
 2. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie transmitowanego przez radio lub telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.
 4. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać o godz. 14.30 w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 5. Od 1 kwietnia rozpoczął się spis powszechny: na stronie spis.gov.pl dostępny jest formularz do samodzielnego wypełnienia. Osoby, które z różnych powodów nie mogą wypełnić formularza samodzielnie powinny skorzystać z punktu spisowego utworzonego na terenie gminy.
 6. Przypominamy o obowiązku zgłoszenia dzieci do pierwszych klas szkół podstawowych. Szkoła Podstawowa nr 5 i Mały Słowak czekają na rodziców.
 7. Z uwagi na ograniczenia prawne, wewnątrz naszego kościoła, w Mszach św. może brać udział tylko 21 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywaniu maseczkami ust i nosa.
 8. Bóg Zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej składane na tacę i na konto klasztorne. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i solidarności.

 Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy Radości Zmartwychwstania. Chrystus Zmartwychwstał, alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał, alleluja!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony