Niedziela Zmartwychwstania

09 kwietnia 2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy – jest ona przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Dzisiaj Mszy o godz. 7.30 nie będzie.
 3. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie transmitowanego przez radio lub telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 4. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.
 5. We wtorek – pierwszy dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy asystę i dzieci na procesję po wieczornej Mszy św. Po procesji zapraszamy jak to we wtorek na wspólne muzykowanie z o. Tomaszem.
 6. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać o godz. 14.30 dziś i jutro oraz w dni powszednie o godz. 15.00 w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas.
 7. W następną niedzielę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po Eucharystii spotkanie formacyjne.
 8. Składamy serdeczne, Bóg Zapłać, za Waszą ofiarność. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie wystroju Świątyni do Triduum Paschalnego: Starszym Ministrantom za przygotowanie Ciemnicy; Pani Halinie oraz Bratu Dominikowi za przygotowanie Grobu Pańskiego. Dziękujemy Panu Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie Liturgii, dzieciom; zespołowi Cantata i Harcerzom za wspólne czuwanie i adoracje; Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich za prowadzenie nowenny i Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego oraz wszystkim za modlitwę oraz tak liczne uczestnictwo.

 Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się
w naszej świątyni, życzymy Radości Zmartwychwstania.

Przyjmijcie nasze najszczersze życzenia: by Zmartwychwstały Chrystus był przewodnikiem nas wszystkich na drodze do szczęścia wiecznego w niebie.

Chrystus Zmartwychwstał, alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał, alleluja!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony