6 Niedziela Zwykła

14 lutego 2021

 1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień trzeźwości. Zachęcamy do modlitw o trzeźwość oraz w intencji uzależnionych i ich rodzin.
 2. We wtorek o godz. 17.30 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. z kazaniem w ramach 40-godzinnego nabożeństwa.
 3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: jakościowy (od pokarmów mięsnych) od 14 roku życia, oraz ilościowy (3 razy w ciągu dnia, w tym raz do syta) od 18 do 60 roku życia.
 5. Od czwartku przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30, oraz dodatkowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. od godz. 9.00 do 15.00 Harcerze Hufca Ziemi Przemyskiej będą grać i śpiewać pieśni, a po Mszach św. będą zbierać datki na remont ośrodka ZHP w Ruszelczycach. Dziękujemy za wsparcie.
 7. Członkowie wspólnoty Męskiego Różańca w Przemyślu zachęcają do podjęcia inicjatywy Pokuta Rodzin, Niniwa 2021. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.przemyslwmaryi.pl.
 8. W związku z ograniczeniami nasza świątynia może pomieścić 30 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami. Przypominamy o obowiązku zasłaniania w kościele nosa i ust. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty na tacę i na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony