5 Niedziela Zwykła

05 lutego 2023

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 15.00, odprawianej w intencji członków Róż Żywego Różańca, zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Również dzisiaj, członkowie Akcji Katolickiej organizują kwestę przed kościołem włączając się w pomoc na leczenie Frania Karasia zmagającego się z SMA (rdzeniowe stwardnienie rozsiane). Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pobłogosławiliśmy 709 mieszkań. Dziękujemy za otwartość, rozmowy, sugestie i zainteresowanie sprawami parafii i klasztoru, a także za ofiary na rzecz tutejszej wspólnoty. W broszurach rozprowadzanych z tej okazji można znaleźć m. in. informacje prawne (z prawa kanonicznego) dotyczące parafii. W związku z tym informujemy, że dane osobowe niepotwierdzone przez ostatnie 5 lat zostaną usunięte z kartoteki parafialnej. W sprawie posługi duszpasterskiej takich osób konieczna będzie weryfikacja miejsca zamieszkania poprzez odpowiedni dokument.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólne śpiewanie pod przewodnictwem o. Tomasza. Można przynieść swoje instrumenty.
 5. W sobotę z racji Światowego Dnia Chorych, o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Prosimy o pomoc i umożliwienie osobom chorym dotarcie na tę Eucharystię.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 7. Przypominamy że w każdy piątek o godz. 6.00 rano odprawiana jest w naszym kościele Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.
 9. W styczniu odeszli do Pana z naszej parafii: Joanna Popowicz, Zbigniew Konefał, Ryszard Rzońca i Bronisław Kilian. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w tej świątyni, od całej naszej Wspólnoty Franciszkańskiej składamy najserdeczniejsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej.
Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony