5 Niedziela Wielkiego Postu

07 kwietnia 2019

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. W ramach akcji Pola Nadziei przed kościołami w Przemyślu zbierane są dzisiaj datki na przebudowę i rewaloryzację Centrum Hospicyjno – Opiekuńczego „Betania” im. św. Łazarza w Przemyślu. Szczegóły Akcji można znaleźć na plakacie w gablotach.
 3. Przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00 i dla dzieci o godz.16.30, w niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. (Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu). Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 4. Do soboty w zakrystii prosimy zgłaszać osoby chore i starsze, które pragną skorzystać ze spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi.
 5. Do nabycia w zakrystii i przed kościołem są: paschaliki i baranki wielkanocne.
 6. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia by z czystym sercem wkroczyć w czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
 7. Rada Parafialna oraz Akcja Katolicka organizują Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii w sobotę 13 kwietnia. Rozpoczęcie na ul. Moniuszki o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków.
 8. Następna niedziela to Niedziela Palmowa – poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 9. W Niedzielę Palmową rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Zapraszamy wiernych na nauki w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 8.00 i 18.00, a dla młodzieży o godz. 12.00.
 10. W środę 10 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w refektarzu klasztornym spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Medjugorie z Panią Pilot.
 11. 13 kwietnia (sobota) w kościele Karmelitów Bosych o godz. 11.00 uroczysta Msza św. w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej na którą zaprasza Prezydent Miasta i Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia.
 12. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby remontowe klasztoru i kościoła. Dziękujemy za Waszą hojność.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony