5 Niedziela Wielkanocna

07 maja 2023

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. To dzień imienin biskupa Stanisława Jamrozka.
 4. We wtorek – piąty dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego z Padwy. O godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi procesja i błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek oraz asystę procesyjną.
 5. I Komunia w naszej parafii odbędzie 14 maja podczas Eucharystii o godz. 10.30 i 12.00. Zachęcamy osoby niezainteresowane do uczestnictwa w Eucharystii w innych godzinach.
 6. Osoby przygotowujące się do bierzmowania, które nie przedstawiły uzupełnionych indeksów muszą to uczynić w kancelarii parafialnej we wtorek lub środę o godz. 17.00.
 7. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją rodziny Ulmów, w zakrystii można nabyć książkę „Markowskie Bociany” o przyszłych błogosławionych.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i konserwatorskie.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia
i życzliwości od ludzi.         

Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony