4 Niedziela Wielkanocy

12 maja 2019

 1. Dzisiaj opiece Matki Bożej polecajmy dzieci z naszej parafii, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii podczas Mszy św. o godz. 11.45. W Białym Tygodniu dzieci komunijne zapraszamy na godz. 17.35 (oprócz wtorku).
 2. Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską odprawiamy 25 minut przed wieczorną Mszą św. (w tygodniu o godz. 17.35, a w niedzielę o godz. 18.35).
 3. We wtorek piąty dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Tego dnia procesji nie będzie z uwagi na to, iż o godz. 18.00 odprawiana zostanie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 4. Spowiedź dla dzieci, które w zeszłym roku przystępowały do I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę o godz. 18.00.
 5. Dzieci Rocznicowe zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.45. Prosimy osoby niezainteresowane o uczestnictwo we Mszy św. w innych godzinach.
 6. Koło Radia Maryja z Żurawicy, 20 maja, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. (szczegóły w gablotce)
 7. Przypominamy rolnikom, że 15 maja mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2019 r. 15 maja biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą otwarte do godziny 20.00
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary, które przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych i restauratorskich. Tegoroczne plany remontowe obejmują renowację okien i stalli w chórze zakonnym oraz osuszanie fundamentów budynku dawnych salek katechetycznych. Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony