4 Niedziela Wielkanocy

12 maja 2019

 1. Dzisiaj opiece Matki Bożej polecajmy dzieci z naszej parafii, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii podczas Mszy św. o godz. 11.45. W Białym Tygodniu dzieci komunijne zapraszamy na godz. 17.35 (oprócz wtorku).
 2. Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską odprawiamy 25 minut przed wieczorną Mszą św. (w tygodniu o godz. 17.35, a w niedzielę o godz. 18.35).
 3. We wtorek piąty dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Tego dnia procesji nie będzie z uwagi na to, iż o godz. 18.00 odprawiana zostanie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 4. Spowiedź dla dzieci, które w zeszłym roku przystępowały do I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę o godz. 18.00.
 5. Dzieci Rocznicowe zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.45. Prosimy osoby niezainteresowane o uczestnictwo we Mszy św. w innych godzinach.
 6. Koło Radia Maryja z Żurawicy, 20 maja, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. (szczegóły w gablotce)
 7. Przypominamy rolnikom, że 15 maja mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2019 r. 15 maja biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą otwarte do godziny 20.00
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary, które przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych i restauratorskich. Tegoroczne plany remontowe obejmują renowację okien i stalli w chórze zakonnym oraz osuszanie fundamentów budynku dawnych salek katechetycznych. Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże.

Najnowsze wydarzenia

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
 • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
 • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
 • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony