31 Niedziela Zwykła

05 listopada 2023

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz.15.00 sprawowanej w intencjach Róż Różańcowych zmiana tajemnic.
2. Przez miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym Kościele są czytane o godz. 17.15, potem w intencji zmarłych jest odprawiane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza święta o godz. 18.00.
3. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe, kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych , za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, w pozostałe dni miesiąca odpust cząstkowy
5. W tym tygodniu przypadają: w czwartek święto rocznicy poświęcenia bazyliki Laterańskiej oraz w sobotę 11 listopada: Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do udziału w uroczystościach patriotycznych: Mszy w Bazylice Archikatedralnej o 10.00 i wspólnego śpiewania Hymnu pod pomnikiem Orląt Przemyskich o 12.00.
6. W następną niedzielę spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych po Mszy o 11.45, oraz uczniów klas 7 przed bierzmowaniem o godzinie 16.00.
7. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne, dochód z ich sprzedaży jest wsparciem dla misji.
8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę , modlitwy i każde dobre słowo. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na kontynuację prac remontowych przy kruchcie kościoła. Bóg Zapłać.
9. W październiku do Pana odeszli Ś.P.: Ludmiła Kowalczyk, Franciszek Machunik. Dobry Jezu a nasz Panie…
10. Inne ogłoszenia w gablotkach.

Wszystkim parafianom, sympatykom i dobrodziejom, a zwłaszcza obchodzącym swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony