28 Niedziela Zwykła

14 października 2018

 1. Dzisiaj Dzień papieski. Zwyczajem minionych lat w Dzień Papieski są zbierane przed kościołem datki na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą uzdolnioną młodzież z biednych rodzin.
 2. Różaniec w naszym kościele odprawiamy przed wieczorną Mszą św., w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 18:30. Dzieci prowadzą modlitwę różańcową we wtorki i czwartki. III Zakon w poniedziałki.
 3. W środę po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej.
 4. W czwartek (18 października) zapraszamy do Domu Katolickiego Roma na Film dokumentalny „Nikczemny handlarz dusz” o niewolnictwie naszych czasów. Projekcja filmu o godz. 18.00. Bezpłatne karty wstępu do odebrania w Księgarni Roma.
 5. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, modlitwy i każde dobre słowo. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na kontynuację prac remontowych w klasztorze obejmujących remont chóru zakonnego, zabezpieczenie kolejnego fragment muru od ulicy Mniszej oraz remont generalny dachu nad dawnymi salkami katechetycznymi.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony