17 Niedziela Zwykła

29 lipca 2018

 1. W letnie niedziele ostatnia Msza święta w naszym kościele odprawiana jest o godz. 20.00 w zamian za Mszę o godz. 13.30. Kancelaria w okresie wakacji czynna jest w środy po Mszy św. wieczornej i w piątki od 10.00 do 11.00.
 2. Dzisiaj przed świątynią członkowie Ruchu czcicieli Św. Michała Archanioła z Przemyśla zbierają dobrowolne ofiary na rzecz budowy pomnika Anioła Stróża Polski który ma stanąć przy przemyskiej Archikatedrze. Dziękujemy za wsparcie.
 3. W środę rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Jak co roku możemy ofiarować naszą abstynencję za grzechy i skutki pijaństwa.
 4. 2 sierpnia (czwartek) uroczystość NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W okresie wakacyjnym kapłani nie udają się do chorych.
 6. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą o godz. 8.00 i różaniec
 7. Organizatorzy Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato Muzyczne serdecznie zapraszają na koncerty: w Bazylice Archikatedralnej oraz na Zamku Kazimierzowskim. (wstęp wolny, szczegóły na plakacie)
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej świątyni i wspólnoty. Bóg Zapłać.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. ​
Szczęść Wam Boże, udanych wakacji

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony