10 Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018

 1. Dzisiaj na Mszy o godz. 11.45 będziemy uroczyście obchodzić 25-lecie święceń kapłańskich o. Zbigniewa Rogowskiego, a o godz. 15.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi neoprezbiter – o. Piotr Antoniuk (neoprezbiter naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa).
 2. W poniedziałek (11 czerwca), w ramach nowenny przed 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy modlić się w czasie nabożeństwa czerwcowego w intencji ojczyzny.
 3. Najbliższy wtorek to ósmy dzień nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli Świętego z Padwy na Mszę św. z modlitwami nowennowymi i procesją o godz. 18.00. Po procesji zapraszamy parafian do ogrodu klasztornego na chwilę wspólnego biesiadowania przy wtórze pieśni i piosenek. Prosimy o kontakt osoby chcące zaangażować się tę inicjatywę. Serdecznie zapraszamy.
 4. 13 czerwca (środa) Uroczystość św. Antoniego. Tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00. Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św. Główna Msza odpustowa i procesja o godz. 18.00. Na procesję szczególnie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni odprawiane są we wszystkie dni tygodnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. (w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30) Serdecznie zapraszamy.
 6. OO. Karmelici zapraszają na Weekend Ewangelizacyjny 15 i 16 czerwca od godz. 18.00 do godz. 21.00.
 7. W przyszłą niedzielę Siostry Michalitki z dziećmi z Oratorium będą zbierały ofiary na wakacyjny wypoczynek. Dziękujemy za ofiarność.
 8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby remontowe: remont kaplicy chóru zakonnego, zabezpieczenie kolejnego fragment muru od ulicy Mniszej oraz remont generalny dachu nad dawnymi salkami katechetycznymi. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Waszą ofiarność.
 9. W niedzielę 17 czerwca o godz. 11:45 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony