10 Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018

 1. Dzisiaj na Mszy o godz. 11.45 będziemy uroczyście obchodzić 25-lecie święceń kapłańskich o. Zbigniewa Rogowskiego, a o godz. 15.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi neoprezbiter – o. Piotr Antoniuk (neoprezbiter naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa).
 2. W poniedziałek (11 czerwca), w ramach nowenny przed 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy modlić się w czasie nabożeństwa czerwcowego w intencji ojczyzny.
 3. Najbliższy wtorek to ósmy dzień nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli Świętego z Padwy na Mszę św. z modlitwami nowennowymi i procesją o godz. 18.00. Po procesji zapraszamy parafian do ogrodu klasztornego na chwilę wspólnego biesiadowania przy wtórze pieśni i piosenek. Prosimy o kontakt osoby chcące zaangażować się tę inicjatywę. Serdecznie zapraszamy.
 4. 13 czerwca (środa) Uroczystość św. Antoniego. Tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00. Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św. Główna Msza odpustowa i procesja o godz. 18.00. Na procesję szczególnie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki i całą asystę procesyjną.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni odprawiane są we wszystkie dni tygodnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. (w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30) Serdecznie zapraszamy.
 6. OO. Karmelici zapraszają na Weekend Ewangelizacyjny 15 i 16 czerwca od godz. 18.00 do godz. 21.00.
 7. W przyszłą niedzielę Siostry Michalitki z dziećmi z Oratorium będą zbierały ofiary na wakacyjny wypoczynek. Dziękujemy za ofiarność.
 8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby remontowe: remont kaplicy chóru zakonnego, zabezpieczenie kolejnego fragment muru od ulicy Mniszej oraz remont generalny dachu nad dawnymi salkami katechetycznymi. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Waszą ofiarność.
 9. W niedzielę 17 czerwca o godz. 11:45 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony