Zakończenie i podsumowanie Misji Parafialnych

Zakończenie i podsumowanie Misji Parafialnych

W dniach od 1 do 9 października parafia św. Antoniego w Przemyślu przeżywała swoje Misje Parafialne. To szczególny czas refleksji i modlitwy nad swoją wiarą i chrześcijańską tożsamością. Poprzednie Misje odbyły się dwanaście lat temu. Jak bardzo zmienił się świat od tamtego czasu! Szczególnie ostatnie wydarzenia w Kościele, świecie i społeczeństwie skłaniają do refleksji nad życiem, wiarą i duchowością. Czas pandemii, a wraz z nim lęk i niepewność, kierują nasze myśli ku wieczności, grzechy ludzi Kościoła dla wielu są powodem odejścia od wiary, wojna w Ukrainie pokazuje, że człowiek wciąż zdolny jest do okrucieństwa i zbrodni. Wszystko to nas dotyka i boli.

 W czasie Misji te wszystkie sprawy zanosiliśmy do Chrystusa. Nasze lęki, niepewność, rozdarcie. Tylko na modlitwie można zrozumieć trochę siebie, i ten świat. Tylko to dobrze w nas funkcjonuje co się modli.

Paradoksalnie w tym niezbyt szczęśliwym czasie tematem misji było ludzkie szczęście, do którego zaprasza nas Bóg. Przeszkodą w jego doświadczeniu jest ludzki grzech. To on niszczy szczęście. Pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie, gniew, lenistwo. Gdyby tych grzechów nie było, inaczej wyglądałby świat i nasze życie.

Dlatego prosimy w czasie Misji i zawsze, by Bóg uwolnił i zachował od grzechu, który jest źródłem zła i nieszczęścia ludzkiego.

fot. Małgorzata Czycz

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony