Jubileuszowy Kalendarz Franciszkański 2022

Jubileuszowy Kalendarz Franciszkański 2022

W zakrystiach klasztorów Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Anielskiej jest do nabycia ścienny Jubileuszowy Kalendarz na rok 2022. Inicjatorem jego wydania, a zarazem autorem projektu i opracowania treści jest Ojciec Bernard Potępa OFM – Gwardian Klasztoru OO. Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

W kalendarzu znajduje się krótka i ciekawa historia prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. Przedstawione są też jej wybitne osobowości.

Każdemu klasztorowi w tegorocznym kalendarzu poświęcona jest jedna strona, na której znajdują się zdjęcia i krótka notatka na temat jego historii. W kalendarium wypisane są święta kościelne, państwowe oraz podani są patroni każdego dnia roku. Stronę tę kończą przysłowia związane z danym miesiącem.

Na stronie końcowej znajdują się ogólne dane o Jubileuszu 400-lecia Prowincji Matki Bożej Anielskiej OFM oraz inne informacje – wymienieni są autorzy treści i zdjęć. Także na tej stronie wydawca kalendarza Gwardian Kazimierski postuluje i kieruje apel do Braci Prowincji o szczególne uczczenie Jubileuszu poprzez podjęcie odpowiednich działań.

Polecamy każdemu zakup tego kalendarza, który niesie wiele ciekawych treści i ukazuje piękno kościołów i klasztorów franciszkańskich naszej prowincji. Szerokość kalendarza – 33,5cm.

za: Jubileuszowy Kalendarz Franciszkański 2022 (sanktuariummirowskie.com.pl)

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony