Przyjęcie nowych ministrantów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza

Przyjęcie nowych ministrantów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza

W dniu dzisiejszym (22.11.2020), w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla podczas Mszy św. o godz. 11.45 odbył się obrzęd przyjęcia kandydatów i ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza. 6 chłopców przez dłuższy czas bardzo konsekwentnie, pod okiem o. Cypriana przygotowywało się do tego ważnego zadania. W tak niezwykłej dla nich chwili, obiecali wiernie służyć swojemu Królowi- Jezusowi, a tym samym pełnić posługę wobec całej parafii i Kościoła.

Liturgiczna Służba Ołtarza, to bardzo ważny aspekt funkcjonowania naszej parafii! Posługując samemu Chrystusowi, posługują jako pomoc przy ołtarzu zarówno kapłanowi, jak i wszystkim parafianom. W brew pozorom nie jest to łatwa służba. Wymaga od chłopców dyscypliny i samozaparcia. Szczególnie, gdy trzeba rano wstać na Mszę św. O swojej przynależności do Chrystusa świadczą nie tylko przy ołtarzu, ale także poza nim, w swoim codziennym życiu!

Pamiętajmy też o słowach papieża Franciszka, które skierował do ministrantów: ,,To Pan Jezus powołał cię do służby podczas liturgii Mszy św. To wyjątkowa okazja, by Go spotkać, bardziej Go kochać i dla Niego się angażować!”

Łącząc się ze słowami papieża, chcemy wyrazić naszą franciszkańską radość i wdzięczność, że tak wielu młodych pragnie pełnić służbę przy ołtarzu! Gratulujemy im samym, ich rodzinom oraz O. Cyprianowi, który jest opiekunem grupy. Was drodzy parafianie, prosimy o modlitewne wsparcie, młodych adeptów Liturgicznej Służby Ołtarza.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony