Imieniny o. Cypriana, o.Roberta i o. Stanisława

Imieniny o. Cypriana, o.Roberta i o. Stanisława

Miesiąc wrzesień obfituje w naszej wspólnocie zakonnej w ważne wydarzenia. Dnia 17 września (czwartek) została odprawiona Uroczysta Msza św. podczas której modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla ojców obchodzących swoje imieniny: o. Cypriana (16 września), o. Roberta (17 września) i o. Stanisława (18 września). Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył o. Tadeusz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. W intencji o. Stanisława modlił się ks. ppłk Rafał Kaproń. O. Cyprian i o. Robert ofiarowali Najświętszą Ofiarę za siebie nawzajem.

Przed końcowym błogosławieństwem członkowie grup parafialnych (ministrantów, lektorów i Akcji Katolickiej) oraz III Zakonu Franciszkańskiego złożyli życzenia o. Cyprianowi, o. Robertowi i na ich ręce o. Stanisławowi (który był nieobecny).

O. Cyprian i o. Robert w krótkich słowach podziękowali za modlitwę, pamięć i życzenia. Zwrócili uwagę na najmłodsze pokolenie, którego reprezentantami są ministranci oraz lektorzy. Prosili parafian o modlitwę w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych, które Bóg rodzi często w sercach tych, którzy służą przy ołtarzu jako służba liturgiczna.

Po Eucharystii, solenizantów nawiedzili niespodziewani goście: Państwo Agnieszka i Kazimierz Korusowie z Krakowa, którzy jako długoletni wykładowcy naszego franciszkańskiego seminarium, prowadząc zajęcia z łaciny i greki oraz kultury antycznej, formowali wiele pokoleń zakonników naszej prowincji zakonnej.

Drogim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych, a wszystkim uczestnikom liturgii i przybyłym gościom dziękujemy za pamięć i modlitwę.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony