Spotkanie z Matką Bożą Królową Pokoju w Medjugorie

Spotkanie z Matką Bożą Królową Pokoju w Medjugorie

Pielgrzymka autokarowa do Medjugorje rozpoczęła się 22 czerwca, a zakończyła 30 czerwca 2019 r. Brało w niej udział 64 osoby, w tym dwie siostry zakonne – serafitki: s. Łukasza i s. Sylwia.

Jadąc przez Słowację, Czechy, Węgry i Chorwację zwiedziliśmy piękne, malownicze krajobrazy przystrojone we wspaniałą szatę egzotycznej roślinności.

Nawiedziliśmy jedno z najważniejszych chorwackich Sanktuariów Maryjnych – Matki Bożej Śnieżnej w Marija Bistrica. W Ludbregu – miejscu Cudu Eucharystycznego – grupa uczestniczyła we Mszy św., którą celebrował nasz opiekun duchowy – o. Zbigniew Rogowski. Pobyt w Medjugorie rozpoczęliśmy na Górze Podbrdo – Górze Objawień Matki Bożej Królowej Pokoju, gdzie towarzyszyła nam wspólna modlitwa różańcowa w intencji naszych rodzin, wspólnot i parafii. Modlitwa dodała grupie siły potrzebnej do pokonania niełatwego wzniesienia.

Matka Boża Królowa Pokoju w Medjugorie daje nam broń przeciw Goliatowi. Jest nią pięć kamieni:

 1. Różaniec – modlić się sercem.
 2. Eucharystia.
 3. Biblia.
 4. Post.
 5. Raz w miesiącu spowiadać się.

Kolejnego dnia, wcześnie rano, uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Górze Kriżevac (520 m). Pouczający był dla nas pobyt w Mostarze – mieście, które bardzo ucierpiało w czasie wojny w byłej Jugosławii, a dziś zachwyca wspaniałą starówką, bazarem Tepa przypominającym orientalny klimat otomańskiej Turcji. Zwiedziliśmy Dubrownik, nazwany „ Perłą Adriatyku”, miasto Ston, gdzie znajduje się najdłuższy system fortyfikacyjny oraz Zagłębie Stońskie z produkcją soli morskiej. Z Orebika popłynęliśmy promem na Wyspę Korczula – miejsce urodzenia Marko Polo. Uczestniczyliśmy we Mszy św. w Vepric, w Sanktuarium, gdzie znajduje się grota lurdzka. Można tam rzeczywiście poczuć obecność Boga.

Niezapomniane doświadczenia związane są z uczestnictwem w międzynarodowych Mszach Świętych w Medjugorie oraz wieczornych adoracjach. 25 czerwca, w 38 rocznicę Objawień Matki Bożej, Mszę Świętą koncelebrowało 270 kapłanów z różnych stron świata przy uczestnictwie rzeszy wiernych modlących się w różnych językach. Również spowiedź odbywała się w różnych językach. Konfesjonały były oznakowane tabliczkami z napisem narodowości – to znak rozpoznawczy sanktuarium i tego, jak bardzo Jezus jest szukany i odnajdywany. Doświadczyliśmy prawdziwej jedności i Bożego Ducha.

W imieniu całej naszej pielgrzymki, która była uwielbieniem Boga oraz wsłuchaniem się w orędzia Królowej Pokoju pragnę skierować szczególne słowa wdzięczności i podziękowania o. Zbigniewowi, który jako organizator i opiekun duchowy czuwał nad przebiegiem naszego pielgrzymowania. Składamy serdeczne Bóg zapłać dla naszej pani pilot – Kasi, za cenne wskazówki i bogactwo treści przekazywanych nam na temat zwiedzanych miejsc w czasie pielgrzymki. Naszym panom kierowcom za bezpieczną podróż. Polecamy ich opiece Matki Bożej Królowej Pokoju. Wszystkim uczestnikom pielgrzymki dziękujemy za wspólną modlitwę, serdeczną, rodzinną atmosferę, prawdziwie chrześcijańską postawę.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony